Powiat Bieszczadzki - bieszczadzki.pl

top news mapa info mstr galp mult inwe inwe inwe
Baner E-usługi
II Bieszczadzkie Forum Zawodowców
Czwartek2019/03/14

W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych rozpoczęło się II Bieszczadzkie Forum Zawodowców. Jest to okazja do spotkania przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw z ich przyszłymi pracownikami. Tegorocznej edycji towarzyszy konferencja z przedstawicielami władz wojewódzkich oraz kuratorium oświaty z Krosna.

Konferencja dotyczyła zmian w prawie oświatowym, wprowadzanych w związku z reformą oświaty. Edukacja w szkołach branżowych i technikach ma być ukierunkowana bardziej na kształcenie praktyczne, przede wszystkim poprzez kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy. Zmiany przedstawił wicekurator oświaty, Stanisław Fundakowski, który poinformował także o nowym katalogu zawodów i kierunkach kształcenia w szkolnictwie zawodowym. Gościem konferencji była p. Lucyna Podhalicz, wicewojewoda podkarpacki, która podkreśliła istotną rolę kształcenia profesjonalistów w rozwoju całego regionu i kraju. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół podstawowych i średnich z powiatów bieszczadzkiego i leskiego.

Na jutro (15.03) zaplanowano liczne prezentacje, skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W BZSZ zaprezentują się firmy oraz instytucje takie jak Hotel Arłamów, Hotele Plus, PWSZ Sanok, PWSZ Krosno, PWSTE Jarosław, Biuro Podróży Eko-Karpaty, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, 52 klp Sanok, Cech Rzemiosł Różnych, Powiatowy Urząd Pracy oraz lokalni przedsiębiorcy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Baner DOTACJE
Polecamy przeczytać
1
2
Baner Transmisje online
Baner zamówienia publiczne
Baner Aplikacja mobilna
Baner Facebook
Baner Newsletter
Baner BIP
Baner Monitor Polski
Baner Dziennik ustaw Rzeczpospolitej Polskiej
Baner Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego
Baner wołanie przestrzeni
PL-BY-UA Strona Internetowa powstała ze środków UE
Strona internetowa powstała ze środków UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013 dzięki projektowi
pt. "Podniesienie dostępności Powiatu Bieszczadzkiego i rejonu Starosamborskiego poprzez zintegrowane działania w zakresie infrastruktury transportowej"
Niniejsza strona internetowa została opublikowana dzięki pomocy finansowej Uni Europejskiej.Wyłączną odpowiedzialność za jej zawartość ponosi Powiat Bieszczadzki
i w żaden sposób nie może być ona postrzegana, jako odzwierciedlenie poglądów Uni Europejskiej
Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych,
ul. Bełska 22, 38-700 Ustrzyki Dolne,

tel.centrala: +48 013/471 25 00
fax.: +48 013/471 10 73
e-mail.: adres e-mail
Powiat Bieszczadzki
/
NIP:6891189975
/
REGON:370439953
Starostwo
/
NIP:6891148887
/
REGON:370445505